У росії заборонили продаж більше 60 смартфонів samsung через сервіс samsung pay

22

Арбітражний суд москви розглянув патентний позов швейцарської компанії sqwin sa проти корейської samsung electronics і її російської «дочки» тов «самсунг електронікс рус компані» і виніс постанову, що забороняє ввезення в росію і продаж 61 моделей смартфонів , що підтримують платіжний сервіс samsung pay.

Як стверджує sqwin sa, платіжний сервіс samsung pay порушує їх право на винахід “система електронних платежів”, яке захищене російським патентом.

Формально заборона на продаж в росії будь-яких пристроїв з сервісом samsung рау був введений відносно тов “самсунг електронікс рус компані” і samsung electronics ще в липні. Однак на той момент не були вказані конкретні моделі пристроїв, які потрапляли під заборону. Це призвело до того, що в серпні позивач подав ще одне клопотання, в якому вказав, що суд не повністю розглянув уточнені вимоги.

19 жовтня було винесено нове рішення, яке містить повний перелік заборонених моделей. У нього потрапили багато смартфонів samsung, що випускаються з 2017 року. Приводом для заборони стало твердження, що»при функціонуванні (експлуатації) відповідно до їх призначення автоматично здійснюється запатентований спосіб”.

Автором винаходу названо віктора гульченка. В даний час він проживає в швейцарії. Компанія sqwin sa виступає офіційним патентовласником. Датою реєстрації патенту названо 23 квітня 2019 року, тоді як датою початку відліку дії патенту – 2 грудня 2013 року.

Сервіс samsung pay був вперше запущений в південній кореї 20 серпня 2015 року. Пізніше, 28 вересня того ж року, він з’явився в сша. У росії сервіс дебютував 29 вересня 2016 року. Це може вказувати на те, що першість патенту, в разі відсутності в ньому протиріч, може поширюватися тільки на росію.

Експерти не виключають, що якщо samsung не вдасться скасувати це судове рішення, то під загрозу заборони можуть потрапити сервіси apple pay і google pay. По всій видимості, правовласник вимагає відрахування роялті на свою користь за користування патентом на території рф. Однак про його суму не повідомляється.

Ще в серпні старший партнер юридичної фірми» інтелект ” максим лабзін називає рішення суду мотивованим.”якщо він буде підтриманий, впровадження сервісу без внесення будь-яких змін буде неможливо в росії, незалежно від того, чи працює він на пристроях, проданих до рішення суду або після», – сказав він. За словами юриста, у samsung є три сценарії: оскаржити рішення в суді більш високої інстанції, поставити під сумнів нововведення патенту або прийти до угоди з позивачем, наприклад, купивши ліцензію.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд смартфона samsung galaxy z fold3 5g . Новий samsung galaxy z fold3 5g отримав посилену рамку з армованого алюмінію, його дисплей став на 80% більш зносостійким і до всього іншого обзавівся підтримкою стилуса. Детальніше про це читайте в статті “огляд samsung galaxy z fold3 5g : нова віха в історії складних смартфонів”.

читайте також: