Компанія radiant розробляє компактні ядерні реактори для заміни дизельних генераторів (2 фото)

23

Розвиток ядерної енергетики, захищеної багаторівневою системою безпеки, здатне забезпечити людство мобільними джерелами енергії, призначеними для вирішення енергетичних проблем у віддалених районах, на ізольованих військових базах або в місцях стихійних лих. Компанія radiant з каліфорнії отримала фінансування на розробку портативної ядерної установки потужністю 1 мвт, здатної забезпечити електрикою і теплом до 1000 домогосподарств. Замість води в установках буде задіяний теплоносій на основі гелію, а час роботи установки складе до 8 років.

Заснували компанію radiant інженери, які раніше працювали в spacex. Фахівці вирішили, що на землі компактні джерела енергії принесуть більше користі, ніж аналогічні установки, що розробляються для колонізації марса. На створення нових компактних ядерних енергетичних установок було залучено інвестування в обсязі 1,2 млн доларів.

Запатентовані технології radiant дозволяють використовувати компактні ядерні установки для швидкої доставки і розгортання в будь-якій точці землі. В даний час розробники сконцентровані над створенням енергетичного блоку, орієнтованого на вирішення проблем з електрикою і теплом в районах стихійних лих.

Ще одним пріоритетним ринком для компактних ядерних установок стануть віддалені ізольовані військові бази, для яких забезпечення енергією є важливим фактором.

Основними перевагами ядерних мобільних установок над нині використовуваними дизельними станціями, на думку розробників, є відсутність шкідливих викидів і необхідності вирішення логістичної задачі доставки дизельного палива у великих розмірах, а також тривалий час автономної роботи (від 4 – х до 8-ми років) на одному комплекті паливних елементів.

Розробники компанії radiant вважають, що використовуване в компактних ядерних установках паливо ” не плавиться і витримує більш високі температури в порівнянні з традиційним ядерним паливом». Заміна води гелієм в якості теплоносія ” значно знижує ризики корозії, кипіння і забруднення». В даний час всі технології, що застосовуються при заправці реакторів і для ефективного відведення тепла з активної зони реактора вже отримали попередні патенти.