Crucial випустила ssd-накопичувач mx500 на 4 тбайт

10

Компанія crucial розширила свою лінійку твердотільних накопичувачів , додавши в неї ще одну модель – ssd-накопичувач серії mx500 ємністю 4 тб.

Ще у вересні в цій лінійці з’явилися моделі з об’ємом зберігання 250 гбайт, 500 гбайт, 1 тбайт і 2 тбайт. Поява моделі на 4 тбайт було очікуваним.

Інтерес до ssd великої ємності зараз великий внаслідок намітився переходу від традиційних жорстких дисків до твердотільних накопичувачів. Користувачам потрібні колишні обсяги для зберігання, тому вихід на рубіж 4 тбайт виглядає своєчасним.

При випуску mx500 4 тбайт компанія crucial продовжує використовувати флеш-пам’ять nand від micron. Це пояснюється не тільки тим, що micron є материнською компанією crucial. Її nand-пам’ять дозволяє економити доступний обсяг запису, розміщуючи по три біти на комірку, використовуючи технологію tlc (triple level cells). Ця технологія володіє більшою щільністю в порівнянні з slc і mlc, але на перших порах її появи поступалася їм по витривалості.

Новий ssd-накопичувач crucial наділений функціями динамічного прискорення запису даних, багатоступінчастими алгоритмами контролю цілісності, адаптивної теплової і вбудованим захистом від втрати потужності, а також підтримкою перекладу пристрою в режиму сну.

У серії mx500 використовуються 2,5-дюймовий корпус, інтерфейс sata 6 гбіт/с для передачі даних і контролер sm2258 від silicon motion.

Для всіх ємностей (від 250 гбайт до 4 тбайт) швидкість послідовної передачі при читанні становить 560 мбайт/с, при записі – 510 мбайт/с. Накопичувач crucial mx500 ємністю 4 тбайт здатний показати продуктивність до 90 000 iops при довільному читанні/запису.

Крім цього, є підтримка керуючих trim-команд, вбудованої технології самоконтролю і звітності (smart), функції активного прибирання сміття, а також функції підтримки цілісності і виправлення помилок (ecc).

Гарантований термін служби накопичувача crucial 4 тбайт становить 1000 тбайт (tbw), що відповідає перезапису приблизно 520 гбайт в день. Гарантійний термін експлуатації даної моделі дорівнює п’яти років.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд і тест серверного твердотільного накопичувача kioxia cd6-v . Kioxia cd6-v використовує добре зарекомендувала себе 96-шарову 3d tlc пам’ять kioxia bics flash, оснащується продуктивним контролером і підтримує pcie останнього покоління, значно перевершуючи і без того вдалу лінійку cd5. Детальніше про це читайте в статті ” огляд і тест серверного твердотільного накопичувача kioxia cd6-v “.

читайте також: