Американці перепрограмували» мозок ” хробака за допомогою нейронів гідри

12

Унікальний експеримент на живому організмі (in vivo) провели вчені-нейробіологи з морської біологічної лабораторії в массачусетсі. В ході наукового експерименту в нервову систему мікроскопічного хробака caenorhabditis elegans була інтегрована частина нервової системи гідри. Метою дослідження є вивчення роботи нервової системи хробака після впровадження в неї нейронів гідри.

В ході експерименту була застосована система hysyn, що дозволяє відтворити зв’язки між нейронами на живому організмі. Вчені заявили, що проведений «обмін» в нервовій системі подібний до навчання нейронного ланцюжка людини, наприклад при вивченні іноземних мов.

Впровадження в нервову систему хробака двох компонентів hysyn нейропептиду від гідри дозволило вченим відтворити трансляцію сигналів від нейронів і повністю змінити поведінку “мутантів” хробака caenorhabditis elegans.

Організм гідри функціонує за власними біохімічними законами, використовуючи сотні нейронних пептидів для створення окремих каналів зв’язку. Дослідження зміни поведінки мозку після впровадження сторонніх нейронів дозволило вченим більш детально вивчити механізм роботи нервової системи хробака.