Єс планує звинуватити apple в антиконкурентній поведінці: винні apple pay і чіп nfc в iphone

15

Антимонопольні регулятори єс мають намір звинуватити apple в антиконкурентній практиці щодо чіпа nfc в iphone і сервісу apple pay. Згідно зі звітом reuters, звинувачення зараз доопрацьовуються і можуть бути спрямовані apple вже в наступному році.

Європейська комісія вперше почала розслідування щодо apple pay і чіпа nfc в iphone в минулому році. У той час комісія заявила, що розслідування буде зосереджено на тому, чи несправедливо apple блокує конкуруючі послуги безконтактних платежів, обмежуючи використання чіпа nfc в iphone.

У сьогоднішньому звіті говориться, що антимонопольні регулятори єс збираються звинуватити apple в “антиконкурентній практиці, пов’язаної з її технологією чіпів nfc”. Хоча деталі незрозумілі, звинувачення “можуть змусити” apple “відкрити свою систему мобільних платежів для конкурентів”.

Хоча apple поступово відкривала доступ до nfc в iphone протягом багатьох років, стороннім компаніям інтеграція дається значно важче в порівнянні з інтеграцією apple pay в ios. Наприклад, коли iphone наближається до зчитувача nfc, відразу ж відображається інтерфейс wallet і apply pay, що неможливо для сторонніх розробників.

Раніше цього року антимонопольні регулятори єс заявили, що app store порушує антимонопольне законодавство, зокрема, щодо потокових музичних сервісів. Антимонопольне відомство також висловило занепокоєння щодо siri, заявивши, що єс отримав скарги від більш ніж 200 компаній на певні практики ексклюзивності та прив’язки, пов’язані з голосовими помічниками. Однак ніяких офіційних звинувачень поки не висунуто.

Reuters