Структура морських раковин може стати основою небиткого скла для смартфонів

22

Скло-один з найбільш корисних матеріалів в сучасному світі, але його недоліком є схильність до розтріскування або осипання. Вчені з університету макгілла розробили новий тип скла, натхненний раковиною молюска, яке є більш міцним і твердим, але зберігає при цьому хорошу прозорість.

Внутрішній переливається шар раковини молюска насправді є секретом її міцності. Мікроскопічна структура цього матеріалу, відомого як перламутр, нагадує цегляну кладку: пластинки жорсткого карбонату кальцію перемежовуються з м’якими, еластичними біополімерами. Така структура не тільки підвищує міцність, але і перешкоджає поширенню тріщин.

У попередній роботі дослідники з mcgill імітували перламутр шляхом витравлення мікроскопічних тріщин в склі за допомогою лазера, і хоча це дозволило підвищити міцність і жорсткість, але знизило прозорість. У новому дослідженні команда відтворила структуру, використовуючи композит зі скляних пластівців і акрилу, які діють, відповідно, як жорсткі пластинки і м’які еластичні пластинки.

Щоб матеріал залишався прозорим, дослідники змінили коефіцієнт заломлення акрилу так, щоб він відповідав коефіцієнту заломлення скла. В результаті вийшов матеріал, який набагато міцніше і жорсткіше звичайного скла, але при цьому залишається прозорим.

Команда стверджує, що метод може бути масштабованим, а отриманий матеріал може бути корисним для створення більш міцних дисплеїв для смартфонів та інших пристроїв. У подальшій роботі дослідники планують вивчити способи зміни кольору, провідності та інших властивостей матеріалу.

Mcgill, science

Для тих, хто хоче знати більше: