Китайське “штучне сонце” може зійти вже через 10 років

23

Китайські вчені завершили роботу над ” китайським випробувальним термоядерним реактором “(cfetr). У проекті використовуються всі новітні розробки і технології в області керованого термоядерного синтезу. Якщо уряд китаю схвалить цей проект, вчені обіцяють включити” штучне сонце ” максимум через 10 років.

Установка cfetr, як випливає з назви цього проекту, все ще є тестовою, але на відміну від міжнародного проекту iter вона передбачає вироблення величезної кількості електроенергії для підприємств і населення. Китай вже довів свою здатність демонструвати рекордні показники в підтримці тривалих термоядерних процесів.

Наприклад, в травні цього року випробувальний термоядерний реактор hl-2m tokamak зміг підтримувати температуру плазми в 120 мільйонів °c протягом 101 секунди. Це далеко не межа, і на наступних етапах очікується збільшення часу перебування плазми спочатку до 400 секунд, а потім до 1000 секунд.

Проект cfetr, який, як очікується, буде повністю реалізований в китайському інституті фізики плазми, розроблений таким чином, що він повинен генерувати 200 мегават електроенергії з урахуванням втрат на нагрів і стримування плазми. Ця установка може стати першою в світі, здатної поставляти чисту енергію, отриману в результаті термоядерної реакції.

Scmp