Інгаляційна вакцина перемагає бактеріальну пневмонію

25

Науковий колектив з медичної школи тулейнського університету розробили інгаляційну вакцину проти klebsiella pneumoniae, бактерії, яка може викликати пневмонію в лікарняних умовах. На сьогодні для лікування інфекції немає ліцензованої fda вакцини, в той час як захворювання стійке до різних лікарських препаратів. Тільки в сша» лікарняний вид ” бактерії klebsiella pneumoniae щорічно призводить до 7900 випадків захворювань при 520 летальних випадках.

Принцип роботи нового типу вакцини полягає в її доставці прямо в легені, минаючи стадію внутрішньовенної ін’єкції. Придушення дії klebsiella pneumoniae утруднено тим, що після тривалого контакту бактерій з лікарськими препаратами у неї виробилася стійкість до різних вакцин. Небезпека також полягає в появі гіпервірулентних штамів захворювання, які поширюються і за межами лікарні.

В ході дослідження вчені змогли інтегрувати білок k. Pneumoniae з lta1-вакцинним ад’ювантом, який вони створили з бактерій e. Coli, з метою викликати імунну відповідь. Тестування на мишах показало, що нова інгаляційна вакцина ефективно протистояла трьом різним штамам бактерії klebsiella pneumoniae.

Ще однією перевагою вакцини стає її універсальний характер. Вона може бути використана не тільки для боротьби з «лікарняної бактерією» klebsiella pneumoniae, але і для вакцинації проти інших патогенів, які з кожним роком стають все більш стійкими до традиційних антибіотиків.

Tulane