Додаток phobys для смартфонів використовує ar, щоб допомогти перемогти арахнофобію

25

Новий додаток для смартфонів, розроблений дослідниками базельського університету, використовує доповнену реальність, щоб допомогти зменшити страх людини перед павуками. У дослідженні, опублікованому в journal of anxiety disorders, було виявлено, що додаток значно знижує почуття страху і відрази після двотижневої програми.

Звідки взагалі у людей арахнофобія

За оцінками, до п’яти відсотків усіх людей відчувають сильний страх перед павуками. Вважається, що ця цілком обгрунтована фобія страшних восьминогих істот закладена в деяких людях еволюційно. Дослідження, проведене в 2017 році, показало, що шестимісячні немовлята часто демонструють стресову реакцію при зустрічі з павуками, що говорить про те, що відраза до павуків може бути вродженим, розвиненим для захисту від небезпечних загроз.

Експозиційна терапія є одним з найбільш ефективних способів лікування таких страхів, як арахнофобія. Однак безпечний вплив на джерело страху не завжди є простим процесом. Наприклад, не в кожному кабінеті психотерапевта знайдеться пара гігантських тарантулів.

Як влаштовано додаток phobys

Новий додаток для смартфонів під назвою phobys покликане принести терапію впливу в маси арахнофобів за допомогою простого інтерфейсу доповненої реальності, розробленого для проектування зображень рухомих павуків на навколишній людини простір. У клінічному дослідженні, що перевіряє ефективність застосування, взяли участь 66 випробовуваних з клінічним або субклінічним страхом перед павуками.

Двом третинам випробовуваних було доручено виконати шість 30-хвилинних занять з додатком для смартфонів протягом двох тижнів. Інша третина виступала в якості контролю без безпосереднього втручання.

Результати тестів

На початку і в кінці шеститижневого дослідження всі учасники пройшли ряд поведінкових тестів для вимірювання їх реакції страху і відрази. Один з конкретних тестів, званий “тест поведінкового підходу”, передбачає демонстрацію учасникам справжнього павука в прозорому пластиковому контейнері і вимірювання того, наскільки близько вони підходять до павука і як взаємодіють з ним.

За запевненнями вчених, використання програми призвело до зниження страху, відрази і уникає поведінки із середнім рівнем ефекту при тестуванні в реальній ситуації, а також до зниження з великим рівнем ефекту при оцінці страху за допомогою опитувальника.

Посилання на завантаження програми під ios і android можна знайти на офіційному сайті. Додаток можна спробувати безкоштовно, але за повний протокол тренувань доведеться заплатити.

Newatlas