Особисте місто для американського мільярдера (4 фото)

10

Крім яхт, суперкарів і власних космічних кораблів сучасні мільярдери в найближчому майбутньому можуть стати володарями власних міст. Принаймні один з мільярдерів, американський банкір, підприємець і меценат марк лор нещодавно розкрив свої плани про будівництво нового міста в поки ще невідомому місці в сша. Місто вже має назву тілос, а його проект розроблений агентством bjarke ingels group( big), що об’єднує прогресивних архітекторів, дизайнерів і будівельників з сша та європи. Перші жителі телоса зможуть оселитися в місті вже в 2030 році.

Успіх бізнесменові марку лору приніс сайт електронної комерції jet.com, який підприємець продав мережі компанії walmart в 2016 році за 3,3 млрд доларів. Онлайн торгівля через jet.com славилася цінами на товари, які були нижчими, ніж на знаменитій платформі amazon, завдяки прямим поставкам від виробників.

За заявою самого 50-ти річного мільярдера марка лора, проект телоса хоч і має деяку схожість з проектами європейських поселенців зі створення утопічних міст в сша, насправді заснований на міцній економічній і соціальній базі.

Аналізуючи сутність нерівності при капіталізмі, лор зазначає, що головна причина різних доходів криється в «моделі володіння землею, на якій побудована америка». Обмежена пропозиція землі дозволила першим землевласникам створювати спільноти і, отримуючи податкові долари, інвестувати в землю, яка при цьому постійно дорожчала. Ризики землевласників були зведені до мінімумів, а безплідні незаселені пустелі, придбані за безцінь, з часом перетворювалися на квітучі мегаполіси, вартістю мільярди або навіть трильйони доларів.

Світогляд лора, названий “еквітизмом”, базується на планах мільярдера придбати величезну ділянку порожніх американських земель (близько 150 тис.акрів або 60,7 тис. Гектарів). Для порівняння, до розширення москви в 2011 році її площа становила 107 тис.гектарів. Надалі земля буде передана до благодійного фонду, який демократичним шляхом керував би доходами від оренди землі та приросту її вартості. Ці доходи забезпечували б обслуговування міської інфраструктури, освіти, охорони здоров’я, органів правопорядку та інших служб без необхідності підвищувати податки.

В даний час немає докладної інформації про конкретний проект будівництва телоса. Однак на рендерах-це ідеалістичне місто з величезними зеленими зонами, енергоефективними будівлями з сонячними батареями і системами збору дощової води.

У місцевому «центральному парку» в оточенні зелені буде височіти хмарочос equitism tower. По всьому місту перевага буде віддана пішоходам і велосипедистам. Міський транспорт буде використовувати екологічно безпечні автономні електромобілі, що мають жорстке обмеження швидкісного режиму. Також планується побудувати підвісний монорельс і використовувати безпілотні повітряні таксі evtol.

Перший етап будівництва телоса оцінюється лором в 25 млрд доларів, перші квартали міста займуть тільки 1500 акрів, а кількість перших поселенців буде обмежена 50-ма тисячами чоловік. У перспективі місто має розвинутися до 5-ти мільйонного мегаполісу з вартістю в 400 млрд доларів.

Newatlas