Facebook нібито може читати користувальницькі повідомлення в whatsapp

16

Коли на початку року сервіс whatsapp почав впроваджувати суперечливу політику конфіденційності, багато користувачів змінили його на конкуруючі додатки. Вони побоювалися, що представники сервісу зможуть читати їх персональне листування і до того ж ділитися їй з facebook, якій whatsapp належить. Природно, офіційно дана інформація спростовувалася. Говорилося про наскрізне шифрування, завдяки якому нібито ніхто крім відправника і одержувача читати повідомлення не може. Заодно whatsapp не забув покритикувати telegram, де наскрізного шифрування не пропонувалося.

Тепер з’явилася інформація, згідно з якою facebook все-таки має доступ до персонального листування. Про це говорить звіт некомерційної організації propublica, яка має серйозну репутацію і займається журналістськими розслідуваннями.

У статті розповідається, що у whatsapp є більше тисячі співробітників на різних континентах, зайнятих аналізом користувацького контенту. Вони отримують погодинну оплату і працюють із застосуванням спеціального програмного забезпечення facebook. Здійснюється фільтрація листування, зображення і відео, позначеного користувачами як неприйнятне і перевірене алгоритмом штучного інтелекту. На перевірку кожного повідомлення йде менше хвилини.

Це підтверджується поданою в минулому році в комісію з цінних паперів і бірж сша конфіденційною скаргою. Там описується робота зовнішніх підрядників і систем ші для перевірки повідомлень, зображень і відео. Ніяких публічних дій з приводу цієї скарги комісії не зробила.

У доповіді говориться, що весь вміст поспіль перевіряти не можуть через шифрування. Однак, коли на контент скаржаться, разом із зазначеним повідомленням відправляються чотири попередніх в незашифрованому вигляді. Серед них можуть бути відео і зображення.

Навряд чи когось стане сюрпризом інформація про те, що facebook і її додатки мають доступ до призначених для користувача даних і користуються цим доступом. Тепер одним підтвердженням цього стало більше.