Росія і японія створять космічну обсерваторію “спектр-уф»

15

У найближчому майбутньому телескоп хаббл отримає гідного конкурента-ультрафіолетову космічну обсерваторію»спектр-уф”. Договір про спільну розробку нового космічного телескопа підписали космічні агентства росії і японії: роскосмос і японське агентство аерокосмічних досліджень (jaxa).

Астрофізична обсерваторія “спектр-уф” буде досліджувати космос в недоступному для наземних телескопів ультрафіолетовому спектрі. Основним завданням російсько-японського космічного телескопа стане вивчення різних процесів, що відбуваються у всесвіті, відстеження процесу формування зірок, розвитку галактик і чорних дір, атмосфер інших планет і виявлення екзопланет.

Головний телескоп проекту “спектр-уф” отримає дзеркало діаметром 1,7 метра. У розробці обладнання станції на сьогодні крім росії і японії бере участь іспанія, що створює приймач випромінювання каналу далекого ультрафіолету і спеціальні фільтри для камер. Японія займеться розробкою ультрафіолетового спектрографа, необхідного для дослідження екзопланет. Росія вже виділила на розвиток проекту 3,68 млрд рублів.

До 2025 року планується завершити розробку робочої конструкторської документації на складові частини космічного комплексу, в тому числі і самого космічного апарату. До 2025 року також заплановано проведення випробувань окремих частин і апаратури майбутньої станції. Старт астрофізичної обсерваторії “спектр-уф «планується провести з космодрому» східний «з використанням ракетоносія»ангара-а5м”.