Мільярдер марк лор має намір побудувати власне місто в сша” з нуля ” [фото]

18

Американський підприємець і мільярдер марк лор оприлюднив амбітний план зі створення з нуля нового міста під назвою телоса. Концепція була розроблена bjarke ingels group (big) і, якщо місто буде побудований, він буде розташований десь в сша. Якщо все піде за планом, перші жителі поселяться тут до 2030 року.

Лор, колишній банкір і успішний бізнесмен, найбільш відомий тим, що кілька років тому продав свій сайт електронної комерції jet.com компанії walmart за 3,3 мільярда доларів, наполягає на тому, що концепція не є утопічною за своєю суттю, хоча її уявлення нагадує деякі утопічні експерименти з європи.

“існує обмежена кількість землі, і хто тільки не претендує на цю землю протягом багатьох поколінь. Існують місцеві спільноти, в землю вкладається багато податкових доларів-таким чином, вартість землі з часом збільшується, а землевласникам не потрібно нічого виробляти або ризикувати. По суті, землю можна перетворити з безплідної пустки в сучасне місто вартістю в мільярди (або навіть трильйони)”, – вважає колишній банкір.

Тому лор придумав те, що він назвав “еквітизмом”: придбати величезну ділянку землі площею 150 000 акрів, який буде переданий в дар громаді. Потім він буде здійснювати демократичне управління доходами від оренди землі та її оцінки для підтримки міських служб, освіти, охорони здоров’я і т.д. Без підвищення податків.

Подробиці поки дуже мізерні, але на рендерах зображений ідилічний містечко телоса з фермами і будівлями, наповненими зеленню, які можуть похвалитися високою енергоефективністю і сучасними доповненнями, такими як сонячні батареї і системи збору дощової води.

Велика вежа під назвою equitism tower буде підніматися в центральному парку, де буде багато зелені. Пріоритетом у всьому місті буде піша доступність. Варіанти транспорту також включатимуть велосипеди, повільно рухомі автономні автомобілі, а також монорельс і, можливо, повітряні таксі з вертикальним зльотом.

Ідея мільярдера полягає в поетапному будівництві міста. Початковий етап коштуватиме понад 25 мільярдів доларів і складатиметься з 1500 акрів землі з будівлями для 50 000 жителів. В кінцевому підсумку в місті буде проживати 5 мільйонів чоловік, а його вартість оцінюється в 400 мільярдів доларів. Очікується, що фінансування буде здійснюватися з різних джерел, включаючи приватних інвесторів, філантропів, а також федеральні та державні гранти.