Огляд samsung galaxy z fold3 5g: нова віха в історії складних смартфонів

18

Огляд samsung galaxy z fold3 5g / введення

Складні смартфони існують вже не один рік, але їх популярність досі залишається дуже невелика. Цьому є чимало причин, але головні з них – висока ціна подібних пристроїв і їх крихкість. І, якщо з першим виробники поки нічого не можуть вдіяти, то друга проблема виявилася вирішена корейцями просто блискуче.

Новий samsung galaxy z fold3 5g отримав посилену рамку з армованого алюмінію, його дисплей став на 80% більш зносостійким і до всього іншого обзавівся підтримкою стилуса. Давайте подивимося, що ще може запропонувати цей смартфон і перевіримо його особливості в справі.

Огляд samsung galaxy z fold3 5g / технічні характеристики

Огляд samsung galaxy z fold3 5g / дизайн і ергономіка

samsung galaxy z fold3 5g не так вже й сильно відрізняється від попередника зовні. Смартфон став трохи компактніше, блок його задніх камер помітно зменшився, а сам гаджет придбав риси нинішнього покоління флагманів samsung.

На ділі samsung galaxy z fold3 5g залишився все таким же «цеглинкою», в складеному стані нагадує два лежать один на одному смартфона.

Головні ж зміни приховані від очей користувача. Samsung вдалося зробити, здавалося б, неможливе, наділивши смартфон захистом від води рівня ipx8. Фактично, це означає, що він зможе витримати перебування в прісній воді на глибині до 1,5 метра. Хоча, звичайно, ми б не радили брати його на пляж – захисту від пилу і піску як і раніше не передбачено.

Постаралися корейці позбутися від існуючого думки про крихкість складних смартфонів і в інших аспектах. Його рамка на 10% міцніше за рахунок використання армованого алюмінію, складаний дисплей виявився на 80% більш зносостійким завдяки використанню нової захисної плівки і поліпшеної структури скла, шарнір здатний витримати 200 000 складань протягом 5 років стандартного використання, а передня і задня панелі смартфона використовують міцне скло corning gorilla glass victus.

У закритому стані перед нами постає сильно витягнутий 6,2-дюймовий дисплей. Він має таку ж частоту оновлення в 120 гц, що і основний складаний екран смартфона, дозволяючи повноцінно працювати з гаджетом, не відкриваючи його. Якщо ж ви хочете подивитися фільм, фотографії або посерфити в інтернеті, то вам на допомогу прийде більший внутрішній 7,6-дюймовий екран. Причому корейці настільки впевнені в його міцності, що додали йому підтримку стилуса s pen – немислиме для попередників нововведення.

Рамки навколо обох екранів надзвичайно тонкі, але якщо в центрі зовнішнього дисплея смартфона є традиційний отвір під селфі-камеру, то у внутрішнього екрану такого отвору немає. А все через те, що samsung galaxy z fold3 5g став першим смартфоном корейців з підекранною камерою. На жаль, зробити її повністю невидимою не вдалося. Сітчасту структуру камери можна розглянути практично на будь-якому тлі. Не вдалося корейцям позбутися і від складки екрану. Її як і раніше видно. Але з часом звикаєш і до того, і до іншого, просто перестаючи їх помічати.

Складаний форм-фактор samsung galaxy z fold3 5g змусив компанію відмовитися від використання екранного сканера відбитків пальців. Мабуть, в samsung порахували недоцільним установку відразу двох сенсорів на два екрани. Цілком логічно-смартфон і без того виявився зовсім недешевим. Замість цього компанія віддала перевагу дактилоскопічному сенсору в кнопці живлення на правій грані гаджета. Сканер спрацьовує швидко і точно, а місце його розташування вибрано дуже вдало – палець на нього так і лягає.

Завдяки пухкому корпусу і витягнутому, але вузькому екрану смартфоном дуже зручно користуватися однією рукою. У відкритому вигляді для роботи з гаджетом, як і з будь-яким планшетом, знадобляться обидві руки. Не обійтися без другої руки і для відкриття galaxy z fold3 5g – шарнір досить тугий, і відкрити його однією рукою практично неможливо.

До речі, щодо шарніра. Саме завдяки йому ви можете використовувати смартфон як у форматі смартфона або планшета, так і ноутбука – екран можна залишити відкритим під будь-яким кутом.