Google буде випускати власні чіпи для смартфонів, хромбуків і планшетів

16

Google планує анонсувати відразу кілька власних мобільних процесорів, крім чіпсета tensor, про який стало відомо раніше. За повідомленням японського агентства nikkei asia, google вже веде розробку власних процесорів для хромбуків і планшетів на базі chrome os.

Достовірність цих даних nikkei asia пов’язує відразу з трьома джерелами, від яких була отримана ця інформація. Очікується, що нові процесори з’являться в 2023 році. Google відмовилася давати коментарі з цього питання.

Участь google у створенні власних чіпсетів почалася в 2017 році. Тоді був анонсований смартфон pixel 2, всередині якого був встановлений її власний 8-ядерний чіп для обробки зображень – pixel visual core. Пізніше з’явився pixel neural core, що з’явився замість первістка в смартфонах серії pixel 4. Зараз готуються до випуску смартфони серії pixel 6. За чутками, всередині них буде встановлена система на чіпі (soc) під назвою tensor.

В основі нових однокристальних систем google лежить архітектура arm. Однак інші виробники мікросхем (mediatek і qualcomm) також планують зробити аналогічний перехід.

Перехід на випуск власного чіпа багато хто пов’язує з тим, що в цьому випадку вдається значно спростити настройку функцій мобільного пристрою. Це зручно для виробника, який отримує можливість домогтися більш високої інтеграції програмного і апаратного забезпечення.

Однак бізнес зі створення власного чіпа вимагає великих довгострокових інвестицій. За оцінками пітера хенбері, партнера консалтингової фірми bain&co., витрати на розробку 5-нм процесора оцінюються в 500 млн доларів, а для створення 28-нм процесора потрібно 50 млн доларів.

Відомо, що google вже зверталася до своїх постачальників з проханням в майбутньому вивільнити на 50% більше виробничих потужностей під випуск апаратів серії pixel 6, ніж вони виділяли в 2019 році. У той рік google випустив в цілому 7 млн телефонів pixel. У той же час поставки смартфонів pixel в 2020 році впали до 3,7 млн штук.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто – для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших – найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь – якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті “кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку”.

читайте також:

у google pixel 6 і pixel 6 pro з’явиться однокристальна система tensor