Як включити або відключити push-повідомлення для веб-сайтів

18

У вас напевно бували випадки, коли ви спокійно працювали в інтернеті, як раптом в браузері з’являлося повідомлення з останніми новинами і оновленнями на відкритому в даний момент сайті. При цьому пропонуються кнопки» дозволити «і»відхилити”. Деякі користувачі навіть натискають “дозволити”, якщо часто відвідують цей сайт і знаходять інформацію на ньому корисною.

Сайти можуть ділитися статтями в соціальних мережах. Подібним чином вони можуть відправляти ці статті прямо в браузери користувачів за допомогою push-повідомлень. Якщо дозволити відправку таких повідомлень, вони будуть приходити кожен раз, коли на сайті публікується новий пост.

Подібні повідомлення можуть бути корисні для модерації, але якщо ви не співробітник сайту і не хочете постійно відволікатися на нього, вони можуть дратувати.

Існують також повідомлення про те, що сайт намагається отримати доступ до даних про ваше місцезнаходження, камері або мікрофону. Якщо ви впевнені, що пропозиції з цих повідомлень вам не потрібні, можна відключити їх або зробити менш нав’язливими. Ось як це робиться в різних браузерах.

Chrome

Chrome дає можливість повністю відключити повідомлення або заглушити їх, зробивши менш набридливими. Для цього треба відкрити налаштування>конфіденційність і безпека>налаштування сайтів . На iphone спливаючі вікна можна вимкнути в налаштуваннях контенту.

За замовчуванням повідомлення активні, тому кожен раз при переході на сайт з розсилкою спливаючих повідомлень буде відображатися повідомлення із запитом на дозвіл їх відправки. Якщо ви хочете повністю відключити повідомлення, вимкніть даний перемикач.

Повне відключення повідомлень може бути не найкращим варіантом. Вам можуть бути потрібні деякі повідомлення з сервісів на зразок gmail або google meet. В такому випадку можна використовувати м’яку блокування повідомлень або заблокувати всі і внести в білий список окремі сайти.

Chrome також дає можливість включити опцію “використання тихого режиму для повідомлень” в налаштуваннях повідомлень, щоб вони поводилися менш агресивно. При використанні цього параметра в адресному рядку показується іконка із зображенням дзвіночка, коли повідомлення було заблоковано. Можна натиснути на нього, щоб дозволити відправляти повідомлення з сайту.

Якщо є певні сайти з набридливими повідомленнями, які ви хочете заборонити, додайте ці сайти в чорний список або заблокуйте все і додайте тільки деякі сайти в список дозволених. Це робиться в розділі «повідомлення» кнопкою «додати» в розділах «заборонити сайтам показувати повідомлення» або «дозволити сайтам показувати повідомлення». Якщо ви передумаєте, можна натиснути на кнопку з трьома точками і видалити адресу зі списку.

Якщо вам потрібен більш точний контроль над дозволами, в тому числі над місцем розташування, камерою, мікрофоном і т.д., від яких можуть приходити повідомлення, відкрийте «налаштування сайтів» і ви зможете контролювати дозволи для всіх сайтів окремо.

Інкогніто”, де повідомлення не відображаються.

Firefox

У firefox робиться більший акцент на призначену для користувача конфіденційність. Тут сайти можуть запитувати дозволу на відправку повідомлень тільки тоді, коли ви взаємодіяли з певною сторінкою. В іншому випадку невелике повідомлення в адресному рядку дасть можливість дозволяти або блокувати повноцінне повідомлення. Є також кілька способів керувати налаштуваннями сповіщень.

Для управління повідомленнями певного сайту натисніть на іконку замка в адресному рядку і натисніть на стрілку (показати інформацію про з’єднання)>детальніше для відкриття вікна ” інформація про сторінку “. Відкрийте вкладку ” дозволи « і прокрутіть вниз до »відправляти повідомлення “. Щоб змінити налаштування повідомлень, потрібно зняти прапорець “використовувати за замовчуванням«, потім виберіть» завжди питати«,» дозволити «або»блокувати”.

Ще простіше відкрити меню браузера і перейти за адресою налаштування>приватність і захист>дозволи . Тут можна давати сайтам дозволу на доступ до інформації про місцезнаходження і до периферійних пристроїв комп’ютера, а також отримувати повідомлення.

Якщо поставити установку повідомлень на паузу до перезапуску firefox, всі повідомлення будуть вимкнені до наступного запуску браузера. Щоб внести більш постійні зміни, натисніть “параметри” поруч з опцією “повідомлення”.

Меню покаже список сайтів, які ви раніше заблокували або дозволили з вікон повідомлень. Якщо ви хочете щось поміняти, використовуйте спадне меню для перекладу сайтів між заблокованими і дозволеними. Або ж можна повністю видаляти адреси зі списків.

Поставте галочку внизу меню поруч з об’єктом «блокувати нові запити на відправку повідомлень». Це не дозволить в майбутньому запитувати дозволу на відправку повідомлень.

Edge

Браузер microsoft схожий на chrome, тому теж дозволяє управляти веб-повідомленнями. Для цього необхідно натиснути на кнопку з трьома точками в правому верхньому куті екрану і вибрати налаштування>файли cookie і дозволу сайтів . Тут дається доступ до мікрофона, камери, розташування і т.д.

Виберіть «повідомлення» і побачите сторінку як в браузері chrome. За замовчуванням для повідомлень варто значення»запитувати перед відправкою”. Можна відключити їх для повного усунення або поставити значення «безшумні запити повідомлень», щоб не було спливаючих вікон.

Якщо вибрати “безшумні запити повідомлень”, на сайтах із запитами в адресному рядку буде показуватися іконка дзвіночка. Можна натиснути по ній і дозволити сайту відправляти повідомлення або відкрити сторінку повідомлень в налаштуваннях.

Safari

Оскільки це браузер apple, можна управляти повідомленнями як в налаштуваннях самого браузера, так і в налаштуваннях операційної системи. У браузері у верхньому меню системи macos перейдіть за адресою . Там можна побачити всі сайти, які отримали дозвіл або заборону на показ повідомлень.

За допомогою спадного меню для кожного запису змінюйте дозволи або виділіть сайт і натискайте «видалити». Можна зняти галочку навпроти команди» дозволити веб-сайтам запитувати дозволу”, якщо хочете повністю заборонити спливаючі повідомлення.

Повідомленнями можна управляти на рівні операційної системи. Відкрийте системні налаштування>повідомлення>safari і вимкніть параметр “допуск повідомлень” для повного виключення повідомлень. Або можна налаштувати зовнішній вигляд повідомлень, щоб вони менше дратували.

Інший варіант на комп’ютерах mac полягає в опції «не турбувати». Вона відключає повідомлення на заданий час. Відкрийте системні налаштування>повідомлення>не турбувати і налаштуйте роботу опції.