Віддалена прослушка за допомогою телескопа (відео)

14

Фахівці ізраїльського університету бен-гуріона продовжують виявляти нові способи розкрадання інформації, що використовують незвичайне обладнання. Нова технологія, що отримала назву glowworm attack (атака світлячків), дозволить зловмисникам захоплювати звук, направляючи спеціальну камеру на світлодіодний індикатор живлення колонки.

Оптичне підслуховування-це досить поширений метод викрадення інформації, який стає все більш ефективним завдяки іі, здатному навчитися інтерпретувати «підглянуті» дані. Однак на відміну від більшості методів оптичного підслуховування, що спостерігають вібрацію об’єктів під впливом звукових хвиль, «атака світлячків» перетворює мерехтіння світлодіода індикатора живлення пристрою в справжній звук.

Робота колонки заснована на зміні потужності електромагніту, що приводить в рух конус динаміка. В результаті зміни споживаної енергії світлодіодний індикатор на колонці змінює свою яскравість. “зняти” дані з мерехтливого світлодіода можна за допомогою спеціального обладнання. Експерти з ізраїлю для цих цілей використовували телескоп, який спостерігав за зміною яскравості світлодіода, і електрооптичний датчик, що дозволяє розшифровувати оптичний сигнал, перетворюючи його в звук.

В ході експерименту був підслуханий динамік, що знаходиться на відстані 35 метрів. При зменшенні відстані до об’єкта стеження знижується рівень шумів і підвищується ефективність прослушки. Метод “атаки світлячків” був перевірений на колонках google home mini і google nest audio, а також на динаміках компаній logitech, sony, creative і jbl. Експерти змогли проаналізувати мерехтіння світлодіодів на usb-концентраторах, а також на одноплатних комп’ютерах класу raspberry pi.

Для захисту від такого способу викрадення інформації експерти університету бен-гуріона рекомендують використовувати традиційну ізоляційну стрічку, якою просто заклеюється світлодіод, що не дозволить зловмисникам спостерігати зміну його яскравості.