У другому кварталі було випущено рекордну кількість жорстких дисків

16

У другому кварталі нинішнього року стався невелике зростання поставок жорстких дисків. У споживчому сегменті вони продовжують втрачати популярність, оскільки для домашніх комп’ютерів все більше людей вибирають твердотільні накопичувачі. Зате на корпоративному рівні попит на hdd зростає.

У червні компанії seagate і western digital повідомили про збільшення обсягу виробництва. Попит на них підігріває криптовалюта chia, яку замість відеокарт видобувають на жорстких дисках. Обсяг поставок рік від року скорочувався: минулого року він вперше став менше, ніж кількість випущених твердотільних накопичувачів.

Статистика trendfocus показує, що за квартал було випущено 67,6 млн жорстких дисків, що перевершує показники попереднього кварталу на 5%. Найбільший у світі виробник движків для hdd nidec говорить про постачання 64 млн екземплярів.

Лідирує як і раніше seagate, що випустила більше 28 млн дисків сукупною місткістю більше 152 ексабайт. Найбільше зростання показала western digital, яка збільшила обсяг поставок на 9% і в результаті випустила 25,4 млн дисків місткістю більше 148 ексабайт. На третьому місці знаходиться toshiba з обсягом поставок 14 млн місткістю близько 50 ексабайт.

Всього виробники випустили диски об’ємом 350,7 ексабайт. Курс криптовалюти chia впав на $300 від рекордного значення в $1685, а разом з цим може почати падати попит на жорсткі диски. Тому виробників може більше радувати зростання на 20% обсягу поставок для підприємств. На них припадає дві третини поставок або 19,3 млн дисків.