Поставки відеокарт у другому кварталі зросли в порівнянні з минулим роком

14

Фірма jon peddie research опублікувала звіт з результатами поставок відеокарт за підсумками другого кварталу нинішнього року. За три місяці було випущено 123 млн екземплярів відеокарт, тоді як поставки процесорів зросли на 42% порівняно з цим же періодом минулого року. Приріст відеокарт, що знаходяться в обороті, в середньому становитиме 3,5% на рік до 2025 року. Тоді загальна кількість відеокарт може скласти 3,33 млрд.у найближчі п’ять років частка дискретних відеокарт в комп’ютерах зросте до 25%.

Частка ринку amd за квартал знизилася на 0,2%, intel збільшилася на 0,2%, nvidia виросла на 0,06%. Сукупні поставки відеокарт збільшилися на 3,4% в порівнянні з першим кварталом. Обсяг поставок виріс на 2,3%, intel на 3,6%, nvidia знизилися на 3,8%.

Темпи поширення відеокарт, як дискретних, так і інтегрованих, за квартал склали 117%, що гірше показника попереднього кварталу на 0,1%. Ринок центральних процесорів виріс на 3,5% в порівнянні з першим кварталом і на 42,1% в порівнянні з другим кварталом минулого року. Число дискретних відеокарт в порівнянні з попереднім кварталом знизилося на 2,9%. Поставки планшетів збільшилися на 3,4% в порівнянні з попереднім кварталом.

У другому кварталі показники зазвичай нижчі, ніж у першому, проте цього разу поставки відеокарт зросли на 3,4%. Відеокарти традиційно є основним індикатором ринку персональних комп’ютерів, оскільки жоден комп’ютер без них не обходиться. Цього року темпи поширення знизилися завдяки збільшенню продажів хромбуків.

Цього року постачальники говорять про дефіцит комплектуючих, таких як конденсатори, підкладки та інші. Найближчим часом дефіцит навряд чи зникне. Президент jpr вважає, що пандемія коронавірусу сплутала всі прогнози і навіть порушила закон мура.