Флагманська відеокарта intel стане конкурентом amd rx 6700 xt і nvidia rtx 3070

20

Відеокарти intel arc на графічних процесорах alchemist xe-hpg будуть представлені в наступному році. Якщо судити за характеристиками, вони повинні скласти непогану конкуренцію картам на чіпах amd і nvidia.

Intel обіцяла появу відеокарт в першому кварталі майбутнього року. Графічні чіпи для них будуть створюватися компанією tsmc на техпроцесі 6 нм. Також intel розповіла про специфікації графічних процесорів alchemist і основних блоках, включаючи xe-core.

Xe-core являє собою обчислювальний блок з 16 векторних движків (256 біт на модуль) і 16 движків matrix (1024 біт на модуль). Кожен векторний движок складається з 8 alu, всього на xe-core 128 alu. Кожен двигун matrix engine також називається блоком xmx, він буде обробляти тензорні операції в режимах fp16 і int8. Xe-core має власний виділений кеш l1.

Чотири ядра xe-core об’єднані і формують render slice з модулів трасування променів, 4 модулів семплера, механізмів геометрії/растеризації/hiz і двох блоків пиксельного сервера по 8 модулів на кожному. Render slices становить основний графічний процесор. У флагманському чіпі 8 render slice, там є 32 ядра xe, 512 векторних движка і 4096 alu. Будуть різні конфігурації з 2, 4, 6 render slices.

Специфікації дають уявлення про теоретичну продуктивність графічного процесора. Tmu і rop у відеокарт intel буде більше, ніж у конкурентів. Кількість ядер більше, ніж у amd navi 22, navi 21 (rx 6800), але менше в порівнянні з nvidia ga104. Nvidia застосовує подвійну методологію нумерації fp32 і теоретично їх 3072.

У intel менше модуль трасування променів, але важлива їх реалізація. У navi 22 більше ядер rt в порівнянні з ga106 ampere, але у nvidia краще інтеграція. Від інтеграції та програмного забезпечення буде залежати продуктивність трасування променів.

Перевагою intel може стати ші в технологіях суперсемплінгу. Вона вже показала вражаючу технологію xess і є надія на її перевагу над nvidia tensor core (dlss) з її архітектурою xmx. У intel може бути ігровий кеш і відеопам’ять gddr6 до 16 гб з шиною 256 біт. Це вдвічі більше в порівнянні з об’ємом пам’яті на rtx 3070 і rtx 3070 ti.

Теоретична швидкість обчислень fp32 розрахована на частоті 2 ггц. Це найбільш ймовірне значення для 6 нм техпроцесу tsmc, враховуючи масштабованість тактових частот на 7 нм tsmc. В такому випадку intel xe-hpg alchemist може дати 16-17 терафлопс обчислювальної потужності. Це трохи поступається nvidia ga104, але ігрова архітектура сильно відрізняється від навантажень в центрах обробки даних і підсумкові результати можуть бути іншими.

В результаті відеокарта intel може випередити amd radeon rx 6700 xt і nvidia rtx 3070. Це не флагманські моделі і для залучення покупців intel потрібні невисокі ціни. Також не завадить якісне програмне забезпечення.